Referencie

 • SKOPART.DE

  www.skopart.de

  Frank Heinze

  „Schon geraume Zeit beobachtete ich die wunderschönen und detailgenauen 3D-Magnete der Firma Magneticco bis der Entschluss reifte, einen solchen Magneten für meine Kunden und Geschäftspartner als Präsent in Auftrag zu geben. Von den ersten Ideen über die Konzeption bis zum fertigen Entwurf war die Zusammenarbeit mit Herrn Kurbel ausgezeichnet und seine Ideen immer sehr hilfreich. Am Ende lieferte mir Herr Kurbel einen tollen Magneten, den schon jetzt meine Kunden und Geschäftspartner sehr begeistert. Vielen Dank für die tolle Zusammenarbeit."

 • Štefan Peňák - starosta obce

  „Obec Klin vyjadruje veľkú spokojnosť s 3D kovovými magnetkami vyhotovenými k príležitosti 450. výročia prvej písomnej zmienky o našej obci. Výber motívov z histórie obce, ako aj zo súčasnosti, bol veľmi precízne zapracovaný do návrhu magnetky. Samotné magnetky, vypracovanie, ale aj farebné vyhotovenie ocenili aj naši občania a pre návštevníkov obce sa magnetka stala cenným suvenírom. Zároveň chceme požiadať o uverejnenie našej magnetky ako výbornej prezentácie našej obce a aj jej autora."

 • Veľké Chyndice

  Počet obyvateľov - 321

  Mgr. Csaba FARKAS - starosta obce

  „Stalo sa, že aj naša starobylá obec Veľké Chyndice, ktorej prvá písomná zmienka siaha do roku 1234, sa môže pýšiť prekrásnou 3D magnetkou charakterizujúcou architektonické dominanty obce z minulosti, ako aj zo súčasnosti. Splnila do bodky všetky moje a naše predstavy, vďaka úžasnému a kreatívnemu človeku, ktorý je nositeľom vzácnej empatie, a tým nie je nikto iný ako samotný autor pán Ing. Stanislav Kurbel. Vďaka jeho produktom som mal možnosť osobne sa s ním stretnúť v družnej debate. V súčasnosti sme držiteľmi tohto prekrásneho umeleckého miniatúrneho skvostu, ktorý bude ďalej slúžiť ako emocionálna vec a prostriedok vyvolávajúci spomienky, radosť a úvahy hlavne pre tých, ktorí sú už dávno mimo našej dedinky a obývajú kúty širokého sveta a pre tých, ktorí sú akýmkoľvek spôsobom úzko spätí s našou dedinkou. Veľká vďaka ešte raz, p. Kurbel, s prianím ďalších prekrásnych projektov pri realizovaní a napredovaní vývoja 3D magnetiek obcí, ktorých počet určite bude postupne rásť. Verím a dúfam, že šírením pozitívnych zvestí o Vašich výrobkoch sa prejaví postupný záujem kompetentných z celého Slovenska."

 • Múzeum SNP v Banskej Bystrici

  Mgr. Michaela Bučeková - oddelenie marketingu

  „Múzeum Slovenského národného povstania dlhodobo trápil nedostatok vlastných suvenírov so zobrazením Pamätníka SNP (prípadne ostatných objektov múzea), ktoré by boli kvalitne spracované, reprezentačné a hodnotné. Preto sme sa rozhodli osloviť do spolupráce spoločnosť Magneticco. Návrh na magnetku sme si vypracovali sami, avšak pán Kurbel náš návrh dopracoval tak, aby magnetka získala prepracované detaily, ale aby stále zodpovedala našim predstavám. Z výsledku sme boli veľmi milo prekvapení a s výslednou magnetkou sme naozaj veľmi spokojní. Magnetka je vyrobená z kvalitného materiálu a o jej kvalite svedčí aj vysoký záujem u našich návštevníkov. Určite nejde o jedinú magnetku, ktorú sme si nechali vyrobiť u spoločnosti Magneticco a už teraz sa pohrávame s návrhmi ďalších magnetiek Múzea SNP. Ak aj vy uvažujete o výrobe originálnej a jedinečnej magnetky pre Vašich partnerov, návštevníkov a pod., určite ste na správnom mieste!"

 • Anna Čermáková - starostka obce

  „Obec Sološnica oslavuje v tomto roku 650. výročie od prvej písomnej zmienky, preto sme sa rozhodli pripraviť nové prezentačné predmety. Rozhodnutie padlo na magnetky – hoci máme vydané magnetky s fototlačou, išli sme do tvorby trošku iného typu magnetky – kovovej. Stačilo nafotiť niektoré objekty a poslať knihu o Sološnici a šikovné ruky pána Kurbela sa mohli „hrať“. Pozorne prelúskal knihu o Sološnici a potom doplnil náš návrh o ďalšie „maličkosti“, a tak na tomto malom kúsku vidíte okrem Kostola všetkých svätých aj rozhľadňu na Roštúne (ak si vezmete lupu, nájdete tam aj názov a nadmorskú výšku), pomník padlých, klietku hanby, prvý názov obce z roku 1367, erb obce, hrable a vidly a ak budete pozorní, tak aj text z kaplnky na cintoríne… A teraz si už len vybrať medzi farebným spracovaním (zlatá, strieborná a bronzová) a nechať sa unášať objavovaním…
  Záujemci si ju môžu zakúpiť na OÚ v Sološnici, cena 3 eurá."

 • Dolné Vestenice

  Počet obyvateľov - 2581

  Ing. Kvetoslava Šimorová - starostka obce

  „Magnetky ako spomienka na navštívenú destináciu alebo ako zberateľský kúsok sú dnes už samozrejmosťou. Obec Dolné Vestenice v tomto nezaostala a hoci sme mali vydané magnetky s fototlačou, prijali sme ponuku spoločnosti Magneticco a išli do tvorby magnetky, ktorú však plánujeme použiť na iné ako zberateľské účely. Prístup pána Kurbela počas tvorby návrhu a obsahu zobrazenia obce na magnetke bol úžasne aktívny. Pomohol nám vybrať objekty, ktoré sú vyobrazené na finálnom diele, dokonca upozornil na hodnotné objekty, ktoré sme pre ich „bežnú samozrejmosť“ akosi prehliadli. Jeho záujem o históriu obce, z ktorej potom vychádzal aj pri tvorbe magnetky, bol obdivuhodný, bolo cítiť, že jeho práca ho skutočne baví a robí ju na 100 % do posledného detailu. Taktiež komunikácia s ním bola na vynikajúcej úrovni, boli sme informovaní o každom kroku realizácie a dostali odpoveď na všetky otázky. Výsledok práce pána Kurbela nás veľmi príjemne prekvapil, nakoľko sme dostali skutočne reprezentatívny kúsok v podobe magnetky obce Dolné Vestenice v zlatej, striebornej a bronzovej podobe aj s darčekovými baleniami. Tieto magnetky bude obec používať ako ocenenia starostky obce a tiež na reprezentačné účely. Ďakujeme za vynikajúcu spoluprácu a môžeme prácu pána Kurbela s veľkou spokojnosťou iba odporúčať!"

 • Nedožery-Brezany

  Počet obyvateľov - 2116

  JUDr. Martin Mokrý - starosta obce

  „Pri príležitosti podujatia „Stretnutie občanov zo štyroch chotárov – Nedožery-Brezany, Pravenec, Malá Čausa, Dubové“ sa obec rozhodla pre zhotovenie obecnej magnetky vo všetkých troch farebných prevedeniach. Na magnetke sú zachytené všetky historické pamiatky spojené s obcou:

  - kostol sv. Heleny a Krista Kráľa,

  - kaplnka Panny Márie Pomocnice v časti obce Nedožery,

  - socha V. B. Nedožerského,

  - cisársko-kráľovská cesta do Turca,

  - erb z roku 1964, ktorý predstavuje zlúčenie oboch častí obce do jedného celku.

  Magnetka tak výstižne pripomína dávnu históriu i súčasnosť. Potreba vytvorenia pamätnej magnetky vzišla aj od zberateľov v tejto dobe obľúbených magnetiek. Dielo pána Kurbela zodpovedá všetkým požiadavkám obce a spolu s občanmi vyjadrujeme spokojnosť s dielom. Želáme veľa ďalších úspechov pri práci."

 • Ing. Martin Rybár - poslanec Obecného zastupiteľstva obce Jablonové

  „Za seba a za mojich kolegov poslancov môžem povedať, že magnetky sú veľmi pekné a od obyvateľov, ktorí si magnetku zakúpili, sme mali pozitívne ohlasy. Vďaka skúsenostiam a dobrým radám autora, sa nám podarilo vybrať správne objekty a motívy na magnetku tak, aby sme čo najviac vystihli obraz našej obce. Určite Vás budeme odporúčať každému, kto prejavi záujem o výrobu magnetiek."

 • Penzión Guldiner

  www.guldiner.sk

  Lucia Stachová - Penzión Guldiner

  „S magnetkami, ktoré ste pre nás spravili sme maximálne spokojní. Vybrali sme si magnetky zlatej, striebornej a medenej farby, ktoré sú z kovového materiálu. Sú kvalitne a naozaj detailne spravené. Navyše sú veľmi originálne. Vzhľadom na dopyt po nich si určite objednáme ďalšie."

 • Oľga Fakanová - starostka obce

  „Samospráva obce Temeš sa každoročne snaží svojich spoluobčanov prekvapiť malým darčekom. Po iné roky to boli napríklad monografia obce, perá, šálky či nástenné kalendáre. V roku 2015 padla voľba na magnetku obce. Spočiatku sme nevedeli, čo k Temešskej skale /našej dominante/ na magnetke pribudne. Nakoniec po konzultácii s pánom Stanislavom Kurbelom voľba padla spojiť niekoľko zaujímavostí z obce. A tak ku skale pribudli kaplnka, dom smútku, pamätník padlých z 2. sv. vojny, jasoň červenooký, motív výšivky z ženského kroja a samozrejme erb obce. Konečný výsledok očaril nielen spoluobčanov, ale aj rodákov a zberateľov. Svedčí o tom aj fakt, že 250 kusov sa rozobralo v priebehu týždňa, a preto sme doobjednali ďalších 150 kusov."

 • PaedDr. Kvetoslava Ďurčová

  „Úplne úžasne vypracovaná magnetka... na výročí mala veľký úspech a dopyt po nej ešte stále trvá... určite sa nikto nemusí báť ísť do takýchto projektov!"

  viac info tu • Hrad Lietava

  darcovská minca

  Ľubomír Chobot - ZDRUŽENIE NA ZÁCHRANU LIETAVSKÉHO HRADU

  „PAMÄTNÁ MINCA DARCU HRADU LIETAVA (ZLATÁ, STRIEBORNÁ, BRONZOVÁ – PRIEMER 30 MM, HRÚBKA 2 MM) VZNIKLA Z DÔVODU, ŽE EXISTUJE MNOŽSTVO SÚKROMNÝCH DARCOV, KTORÍ NÁM NA ÚČET ZDRUŽENIA POSIELAJÚ FINANČNÝ DAR, ALEBO SA INÁČ ZASLÚŽIA O NAPREDOVANIE ZÁCHRANNÝCH PRÁC NA HRADE. PRETO SME SA ROZHODLI VYROBIŤ PRE TÝCHTO PRE NÁS VZÁCNYCH ĽUDÍ UPOMIENKOVÝ DAR, KTORÝ BUDE DARCOVI PRIPOMÍNAŤ, ŽE PODPORIL HRAD LIETAVA. PAMÄTNÁ MINCA NIE JE NA PREDAJ, SLÚŽI LEN AKO UPOMIENKOVÝ ĎAKOVNÝ PREDMET DARCOVI. PODPOROVATELIA HRADU LIETAVA SÚ RÔZNORODÍ, NIEKTO POŠLE SYMBOLICKÚ ČIASTKU, NIEKTO NÁS POTEŠÍ VYŠŠOU SUMOU, NO SÚ AJ PRAVIDELNÍ DARCOVIA, KTORÍ NÁS PODPORUJÚ FORMOU KAŽDOMESAČNÉHO ZADANÉHO TRVALÉHO PRÍKAZU V BANKE."
  viac info tu

 • Nitrianske Pravno

  Počet obyvateľov - 3218

  Ing. Jozef Balčirák - starosta obce

  „Magnetky Nitrianskeho Pravna sme si dali vyrobiť, aby sme pre návštevníkov našej obce, družobné návštevy, stretnutia rodákov a iné, mali drobnosť, ktorá im našu obec vždy pripomenie. Magnetky si však už po krátkom čase ich prezentácie získali svojich majiteľov aj medzi občanmi našej obce. Aj na základe tohoto pozitívneho ohlasu sme pri príležitosti 80. výročia kalvárie dali vyrobiť ďalšiu magnetku, ktorá našu kalváriu veľmi pekne prezentuje a našla si množstvo záujemcov z radov občanov aj návštevníkov Nitrianskeho Pravna. Do budúcna by sme chceli na magnetkách prezentovať aj zvonicu v časti Vyšehradné, ktorá nedávno prešla celkovou rekonštrukciou a patrí medzi významné pamiatky nachádzajúce sa na území našej obce."

 • Záhorská Bystrica

  Počet obyvateľov - 4559

  Miroslav Marciš - referent kultúry a športu - Záhorská Bystrica

  „Spoluprácu s firmou Magneticco hodnotíme veľmi dobre. Vnímame ju ako skvelé zviditeľnenie sa s originálnym produktom." • Ing. Beata Vrecková - starostka obce

  „Jednou z foriem prezentácie a zviditeľnenia sa je magnetka. Obec Nevidzany sa rozhodla pre zhotovenie kovovej magnetky, ktorej dominantu tvorí tzv. "kaštieľ " - bývalé panské sídlo. Budova patrila rodine Branžovských. Po znárodnení slúžila občanom k spoločenským účelom, poriadali tu zábavy a hrali ochotnícke divadlo. Neskôr ako kancelárske priestory pre Štátny majetok Nitrianske Rudno a na výrobu obuvi. V rámci reštitúcií "kaštieľ " vrátili pôvodným majiteľom. Po bokoch magnetky je kaplnka zasvätená Panne Márii a znak obce, ktorý tvorí bača a päť oviec. Magnetka je skvelým darčekom a možnosťou prezentovať obec."

 • Ing. Vojtech Čičmanec - starosta obce

  „Pre občanov obce Kocurany je rok 2013 významný, pretože si pripomínajú 900. výročie od prvej písomnej zmienky. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo obecné zastupiteľstvo schválilo zhotovanie magnetky obce. Symbolom sa stala kaplnka vysvätená k úcte Panny Márie. Samotná magnetka poslúžila jednak ako darček a tiež aj prezent počas obecných osláv spomínaného výročia. Zároveň sa obyvatelia obce rozhodli zrekonštruovať samotnú kaplnku z vonku i z vnútra. Financovanie bolo náročné, a preto bola organizovaná aj zbierka medzi občanmi. Každý kto prispel na opravu kaplnky sumou vyššou ako 5,- €, získal aj magnetku obce Kocurany s motívom kaplnky. Rozhodli sme sa pre zhotovenie kovovej magnetky v troch farebných odtieňoch (zlatá, strieborná a medená). Zámer to bol určite dobrý, lebo prvý náklad v počte 350 ks už našiel svojich vlastníkov."

 • Kostol sv. Mikuláša

  Poruba

  Ing. Stanislav Kurbel - autor projektu

  „Projekt, ktorého účelom bolo získanie finančných prostriedkov na dresy pre žiakov TJ Magura Poruba"
  viac info o realizácii projektu tu